Edirne Ajans Gazetesi Haberi

15 Şubat 2019 tarihinde kurulan ve sağlıklı, özgüveni tam, odaklanabilme ve koordinasyon becerisi yüksek çocuklar yetiştirmeyi ve ülkemizi uluslararası arena da temsil edebilecek sporcular yetiştirmeyi hedefleyen Edirne Kutlu Spor Kulübü, 2 branşta olmak üzere çocuklara eğitim vermeye devam ediyor.

Kulüp hakkında bilgi veren Edirne Kutlu Spor Kulübü Başkanı Fatih Kutlu, “Edirne Kutlu Spor Kulübü, 15.02.2019 tarihinde kurulan ve amacı; sağlıklı, özgüveni tam, odaklanabilme ve koordinasyon becerisi yüksek çocuklar yetiştirmeyi ve ülkemizi uluslararası arena da temsil edebilecek sporcular yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

Kulübümüz ilk aşamada 2 branşta hizmet vermektedir. Çocuklar için Karate, Büyükler için Aikido (Yakın Savunma). Çocuklarımızla ilgilenirken de bir yandan da ayrı gün ve saatlerde gerek mesleki ihtiyaç, gerekse bay ve bayanların sokakta ihtiyaç duyduğu savunma tekniklerini, Aikido sisteminin içine Jeet Kune Do, Ju Jitsu, Kali ve Silat branşlarını da harmanlayıp antrenmanlarımıza dahil etmekteyiz.

Kulübümüz tüm bu oluşumu hazırlarken, bir anne-baba duygularıyla düşünüp çocuklara hem mental hem de fiziksel eğitim planlanmıştır. Önceliğimizin iyi bir birey olmamız ve etrafımızdakilere yardım etmemiz gerektiğini anlatırken, ihtiyaç duyduğunuzda kendinizi, ailenizi ya da sevdiklerinizi korumak için yeteri kadar kullanabilmeleri konusunda da telkinler de bulunup bu yönde de kontrollü bir beceri ve güç elde etmelerini de sağlamaktayız. Çocuklar için Karate antrenmanlarımız Çarşamba-Cuma 20:00-21:00 / Cumartesi-Pazar 12:00-13:00 olarak planlanmıştır.” Dedi.