Sensei Fatih KUTLU;

Geçmişi 1195 yıllarında Kafkas ve Kırım dağlarından göç eden Kıpçak Türklerine dayanan, Rize Merkez’e bağlı Azaklıhoca Köyüne yerleşen ailelerden birinin mensubu olarak 18.10.1988 tarihinde Edirne/Merkez’de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Edirne Şükrüpaşa İlköğretim Okulu’nda, Lise öğrenimini Edirne Koleji ve İlhami Ertem Lisesinde okudu daha sonra Açıköğretim Lisesinden mezun olarak tamamladı.

20.05.2008 tarihinde vatani görevi için Acemi bilrliğini Karabük/Safranbolu 125. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığında, Usta birliğini Malatya/Merkez İl Merkez Jandarma Komutanlığında Jandarma Ulaştırma Er olarak İl Merkez Jandarma Komutanı Şöförü ve Habercisi olarak 15.08.2009 tarihinde üstün başarı ile tamamladı.

1995 yılında (7yaş) dövüş sporlarıyla tanıştı. Önce Taekwondo sonra Karate-do eğitimine devam etti. Çeşitli sebeplerle ara verdi fakat hiç kopmadı. 2002 yılında vücut geliştirme sporuna başladı. Hala zaman zaman sistematik olarak ağırlık antrenmanlarını yapmakta. 2003 yılından itibaren Karate çalışmalarına devam etti. 2016 yılında Jujitsu ve MMA (Mixed Martial Arts-Karma Dövüş Sanatları) ile, 2018 yılında Aikido ile tanışan Sensei Fatih Kutlu, japon savaş sanatlarını bir yaşam yolu olarak benimsedi. Karate, Aikido, Ju Jitsu ve Budokaido branşlarında çalışmalarına devam etmekte.

Sporu seven ve çalışan bir nesil için taşın altına elini koymaya karar verip; 10.03.2018 tarihinde kurucuları arasında olduğu kulüpten ayrılıp, 14.02.2019 tarihinde “Edirne Kutlu Spor Kulübü”nü kurup Minik, Yıldız, Ümit-Genç ve Büyükler kategorisinde çalışmalarına kapsamlı ve planlı olarak devam etmekte.

Fatih Kutlu Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Edirne İl Temsilcisi olarak görev yapmaktadır.

Sensei Fatih Kutlu’nun
Kuşak ve Antrenörlük Dereceleri;

KARATE ANTRENÖR / 2. DAN (TKF)
KARATE BÖLGE HAKEMİ

AİKİDO ANTRENÖR / 2. DAN (TWF)
AİKİDO 3. DAN (TAO)

BUDOKAİDO ANTRENÖR / 2. DAN (TWF)
BUDOKAİDO BÖLGE HAKEMİ

WUSHU KUNG FU ANTRENÖR / 1. DUAN (TWF)

JU JİTSU ANTRENÖR / 2. DAN (TJJF/TMF)

KICK BOKS ANTRENÖR / 1.DAN (TKF)

MUAYTHAİ 10. KHAN (TMF)